Home / Haberler / Kazım Efendi’nin Adı Camide Yaşatılacak

Kazım Efendi’nin Adı Camide Yaşatılacak

1 2 3 4 5 7 8 9

İzzetpaşa Vakfı tarafından yapımı gerçekleştirilen Hazar Yüksek Öğrenin Yurdu yanında yapılan camiye düzenlenen programla Kazım Efendi Camisi adı verildi.

İzzetpaşa Vakfının katkıları ile geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ve ek ünite inşaatlarının da devam ettiği Hazar Yüksek Öğrenin Kız Yurdu Kopleksinin yanına İzzetpaşa Vakfı tarafından inşa edilen caminin adının yenilenmesi nedeniyle cami avlusunda bir program gerçekleştirildi.

Harput’un manevi mimarlarından Kazım Efendinin adı verilen caminin adının değiştirilmesi nedeniyle gerçekleştirilen programa İzzetpaşa Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Kazım Efendinin torunu Hüseyin Ağel ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İzzetpaşa Vakfı Başkanı Prof. Dr. Necip İlhan, bugünün kendileri açısından iki önemi olduğuna değinerek, camiye Elazığ’ın önemli kanaat önderlerinden Kazım Efendinin adını vermekten ve bu programı 25 Mart 1967^de vefat eden merhum Kazım Efendinin vefat yıldönümünde gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. İzzetpaşa Vakfı olarak çok sayıda hayır işiyle birlikte kültürel ve sosyal projeyi de devam ettirdiklerini belirten İlhan, Merhum Kazım Efendinin adının bu güzel camide yaşatılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Programda daha sonra Kuranı Kerim okundu ve dua edildi. Duanın ardından katılan konuklar camiyi gezdiler ve namaz kıldılar.

 

 

Check Also

afiş2

Şehir Kültürü ve Kültürlü Şehir Sempozyumu Kitabı

Elazığ Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde Elazığ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen …

Bir Cevap Yazın