Home / Haberler / Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Açıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Açıldı

2-025 4-014 5-012 6-007 8-005 10-002 11-002Elazığ Şubesi’nin açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım Payam, “Vakıf bizim ilkelerimizi biçimlendirmekle kalmıyor hem de kadim bir geleneğin mensubu olma şuurunu bize veriyor. Ve biz bu şuurla hareket ediyoruz. 20 yıl bizim külliyeyi de bu doğrultuda, bu ilkede yürüttük. İnşallah Allah nasip ederse Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi’ni de yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube başkanı Hanifi İspirli, “Yer Elazığ olunca durmuyoruz tabi koşuyoruz. Aynı şekilde Doğu’da üçüncü şube oluşu da bizim için heyecan veriri oldu. Onu da konuştuk. Birlikte güzel programlara imza atacağız” şeklinde konuştu.

İzzetpaşa Vakfı Başkanı Prof. Dr. Necip İlhan, “Elazığ’daki kamu kurum kuruluş yöneticilerine, Elazığ Belediyesi’ne, Fırat Üniversitesi rektörlüğüne, Türkiye Yazarlar Birliği’ne ve Elazığ Valiliği’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Kurucusu Mehmet Doğan, “43 yıl içinde gerçekten milletimize, memleketimize edebiyat hayatımıza büyük hizmetlerde bulundu. Bugüne kadar 16 şube açtık. Ve 17. Şubesini de burada hep birlikte açıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, “Sayın Cumhurbaşkanımıza mektuplarımızı yazdık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne mektuplarımızı yazdık. Kamuoyunda sivil toplum kuruluşlarımızla kamuoyu oluşturmaya çalıştık. Ve 2021 yılının İstiklal Marşı yılı ilan edilmesine bu vesile ile öncülük ettik” diye ifade etti.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, “Biz bu açıdan Fırat Üniversitesi olarak akademik anlamda Türkiye Yazarlar Birliği’nin 17. Şubesi olarak açılan şubemize her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Elazığ Valisi Ömer Toraman ise, “Sivil toplum yapısının Elazığ’da çok güçlü olduğunu ifade etmek isterim. Bu güçlü yapının da en önde gelenlerden bir tanesinin de İzzetpaşa Vakfı olduğunu burada geçmişte de yaşamış, çalışmış birisi olarak zihnimde hep muhafaza etmiştim. Bu sivil toplum örgütüyle beraber şehrimize kültür anlamında önemli hizmetler yapacaktır. Biz de her zaman emrinize amadeyiz. Gücümüz yettiğince, elimizden geldiğince sizin yanınızda olmaya gayret göstereceğiz” şeklinde ifade etti.

Check Also

1

Yazarlık Atölyesinde Eğitimler Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi tarafından hayata geçirilen “Yazarlık Atölyesi” projesi kapsamında …

Bir Cevap Yazın