Home / Haberler / Yazarlık Atölyesinde Eğitimler Devam Ediyor

Yazarlık Atölyesinde Eğitimler Devam Ediyor

1 3 4 5 6 7Elazığ Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi tarafından hayata geçirilen “Yazarlık Atölyesi” projesi kapsamında verilen eğitimler devam ediyor.

Elazığ Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği işbirliğinde başlatılan “Yazarlık Atölyesi”, Elazığ Belediyesi Eğitimi Geliştirme Binasında yoğun katılımla sürüyor.

Proje kapsamında oluşturulan sınıflarda yetkin isimler tarafından katılımcılara, hikâye, roman, şiir ve deneme alanlarında eğitimler veriliyor.

Yazarlık Atölyesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, projeye olan yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Taner Namlı ise yazma konusunda kendisini geliştirmek isteyenlere şiir, roman ve deneme gibi alanlarda kendisini ispatlamış eğitimcilerce dersler verildiğini, projenin sonucunda Elazığ’ın önemli bir yazma geleneği oluşacağına inandığını söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım Payam da yaptığı değerlendirmede projeye desteklerinden dolayı Elazığ Belediyesi’ne teşekkür etti. TYB Elazığ Şubesi olarak Elazığ’da var olan yazma potansiyelini daha iyi noktalara taşımak, genç yeteneklere cesaret vermek amacıyla başlattıkları projede, faydalanıcı sayısının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Atölyede yetişen yazar adaylarının eserlerinin yer bulacağı bir e-dergiyi de Elazığ Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

 

Check Also

95. sayı kapak WEB

‘Edebiyatımız ve Cumhuriyetimiz’ Dosya Konulu Yeni Sayımız Yayınlandı

‘Edebiyatımız ve Cumhuriyetimiz’ dosya konulu yeni sayımız yayınlandı. Yeni sayımıza katkı veren yazarlarımız şunlardır.   …

Bir Cevap Yazın