Home / Kitaplarımız / Nazım Payam – Şehrin Eylül Tarafı

Nazım Payam – Şehrin Eylül Tarafı

desen2Bu kitap, şimdilerde nakledilmeyen yaşayanlarla göçüp giden, şehrin çıkmazlarına, dar sokaklarına kuytu köşelerine sinip kalmış, küçük ayrıntıları hatırlatmaya çalışıyor. Küçük lakin hayatımızda unutulmaz izler bırakan ve bizi şekillendiren derin ayrıntılar.

Çocukluğunu yaşadığı şehrin değiştiğine, dönüştüğüne şahit olan ve bu değişme ve dönüşmenin şehrin dahası şehir ahalisinin aleyhine işlemesinden rahatsızlık duyan hassas bir kalem erbabı, tek bir şehirden hareketle adeta bütün şehirlerimizin yenilenme ve bu yenileme ile her alanda karşımıza çıkan yenilme macerasını anlatıyor.

Yazar, çocukluğunu şehreküstü diyebileceğimiz bir bölgede yaşamış da olsa bundan şikâyetçi değil. Geç de olsa anladım, biz şehrin eylül tarafındaydık. derken bu fakir mahalledeki, komşuluk ilişkilerinden, arkadaşlıklarına; mahallenin delisinden, bayram yemeklerine asker davet etmeye kadar her ayrıntıyı hasret ve özlem duya duya aktarıyor okura. Çocukluğunuzdan ve çocukluğunuzu yaşadığınız yerlerden izler bulacağınız bu eser, hem bir şehir hem de bir özlem kitabıdır.

Yazar : Nazım Payam

Ötüken Yayınları

Temin etmek için tıklayınız

Check Also

payam-3

Nazım Payam’ın Yeni Kitabı Sılası Türkçe Yayınlandı

Yayın Yönetmenimiz Nazım Payam’ın yeni kitabı Sılası Türkçe Ötüken Yayınlarından çıktı… Kitabı aşağıdaki linkte bulunan …

Bir Cevap Yazın