Home / Haberler / TYB Elazığ Şubesi Yılın Şubesi Seçildi

TYB Elazığ Şubesi Yılın Şubesi Seçildi

sakarya sakarya2Geçtiğimiz yıl Ekim ayında resmi açılışını yaparak faaliyetlerine başlayan TYB Elazığ Şubesi başarılı çalışmaları ile TYB Genel Merkezi tarafından yılın şubesi seçilerek berat ile ödüllendirildi.

Elazığ ve ülkemizin edebi ve kültürel faaliyetlerine katkı sunmak ve daha ileri noktalara taşımak gayesiyle yola çıkan TYB Elazığ Şubesi, bir yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri ve gündemine aldığı yeni çalışmalarıyla TYB Genel Merkezi tarafından ödüle ayık görüldü.

4-5 Kasım 2022 tarihlerinde Sakarya’da yapılan TYB Şubeler toplantısında Elazığ Şubesine başarılarından dolayı “Yılın Şubesi” beratını TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, toplantıda Elazığ Şubesini temsilen toplantıya katılan Şube Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Taner Namlı’ya takdim etti.

Berat ve ödül nedeniyle Genel Başkan Arıcan ve Genel Merkez Yönetimine teşekkür eden Şube Başkanımız Nazım Payam, TYB Elazığ Şubesi olarak bir yıl gibi kısa bir sürede amaç ve hedeflerine yönelik yapılan çalışmaların gözden kaçmamasına sevindiğini belirtti. Elazığ ve ülkemizin kültürel ve edebi gündemine ivme kazandıracak çalışmaları sürdüreceklerini Şube olarak önemli faaliyetlere imza atacaklarını vurguladı.  Payam açıklamasında, “Açılışımızı bir yıl önce bu günlerde Mehmet Akif Anma Programı ile gerçekleştirmiştik. Ardından genel merkezimiz tarafından bize önemli bir hedef olarak konan 6. Milletlerarası Tarih Yazarları Kongresini kırk beş kişilik ilim heyetinin katılımıyla gerçekleştirdik. Tabii, faaliyetlerimizde Elazığ Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman ve Elazığ Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğlu’nun destekleri ayrıcalıklıdır.

Yine Elazığ Belediyesinin işaret ve katkılarıyla iki dönemdir gerçekleştirdiğimiz Edebiyat Atölyesi projemiz; üretkenliğiyle yoluna devam etmektedir. Şimdilerde hazırlık aşamasında olan ve 2023 başında yayınlayacağımız Kitap Bülteni de Elazığlı ve Elazığ’da ikamet eden hemşerilerimizin çalışmalarına mercek tutacaktır. Bize ulaşan her kitabın yazarını unutturmayacağız.

Faaliyetlerimizi yürütmekte azim ve gayret gösteren yönetim kuruluna ve Şubemiz üyesi bütün arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Check Also

külliye 98 Kapak

“Hayat, ölüm ve sanat” Dosya Konulu Yeni Sayımız Yayınlandı

“Hayat, ölüm ve sanat” dosya konulu yeni sayımız yayınlandı. Yeni sayımıza katkı veren yazarlarımız şunlardır. …

Bir Cevap Yazın